Щодо випадку африканської чуми свиней в Чернігівській області

Відповідно до оперативної інформації Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області 22.07.2015 в особистому підсобному господарстві в м. Ічня було зареєстровано захворювання свиней.

23.07.2015 хворих тварин було піддано забою безкровним шляхом, відібрано патматеріал та доставлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ). Того ж дня о 23.30 год. було отримано позитивний результат лабораторних досліджень на африканську чуму свиней (далі – АЧС).

Довідково: Цей випадок АЧС є першим в Ічнянському районі Чернігівської області. З початку 2015 року в Чернігівській області зареєстровано 8 випадків АЧС в Ріпкинському, Менському, Козелецькому, Новгород-Сіверському та Ічнянському районах.

З 2012 року в Україні зареєстровано 30 випадків АЧС (14 - домашні свині, 16 - дикі кабани) в Запорізькій (1), Луганській (4), Чернігівській (19), Сумській (2), Київській (2), Житомирській (1) та Рівненській (1) областях.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС в Чернігівську область виїхав заступник Голови Держветфітослужби України Олександр Вержиховський, спеціалісти Держветфітослужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

24.07.2015 проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ічнянській райдержадміністрації, рішенням якого затверджено план з ліквідації АЧС, визначено загрозливу зону та зону нагляду.

Ситуація знаходиться під постійним контролем Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області та Держветфітослужби України.

2015/07/24