Щодо випадку африканської чуми свиней в Сумській області

Відповідно до оперативної інформації Головного управління ветеринарної медицини в Сумській області 20.07.2015 в лісовому урочищі Тарасовщина, Пустогородської сільської ради Глухівського району Сумської області, яке розташоване на відстані близько 4 км від с. Пустогород та 16 км від кордону з Російською Федерацією виявлено загибель 2 диких кабанів.

При дослідженні проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м.Київ) встановлено діагноз на африканську чуму свиней (далі - АЧС).

Довідково: Цей випадок АЧС є першим в Сумській області з початку 2015 року та 29-м взагалі по Україні з 2012 року.

До цього в Сумській області АЧС було зареєстровано в грудні 2014 року в Національному природному парку «Деснянсько-Старогутський» Середино-Будського району серед диких кабанів.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 21.07.2015 проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Глухівській райдержадміністрації та Сумській облдержадміністрації, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено загрозливу зону та зону нагляду.

За даними таксації в мисливських угіддях єгерського обходу УТМР № 3, на території якого знаходиться урочище Тарасовщина, налічується 8 гол. диких кабанів. На території Пустогородської сільської ради населенням утримується близько 71 гол. свиней, свиногосподарства на території Пустогородської сільської ради відсутні. В 3 км зоні захисту населених пунктів та, відповідно домашніх свиней, немає.

Ситуація знаходиться під постійним контролем Головного управління ветеринарної медицини в Сумській області та Держветфітослужби України.

21/07/2015